rezedaszagú kis városom

Ózd, kicsit másképp... ha sikerül...

Naptár

május 2024
Hét Ked Sze Csü Pén Szo Vas
<<  < Archív
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31

ők reagáltak

  • sza_zso: Watergate-botrány? Ja persze, tanultam róla, tudnom kellett, de nem híreskedem vele. Günther Wall... (2009.04.03. 11:19) Várom a kövezést!
  • sza_zso: Távol áll tőlem a sértődés, sőt Rodostóba sem mentem, egyszerűen ennyi időm van mostanság. De azé... (2009.03.16. 19:31) Válasz a legutóbbi kommentekre
  • Olajos: Te tényleg ilyen ostoba vagy? Hogy a kurva anyámba lehetne a Misit másképp leleplezni? Csináltál ... (2009.03.08. 22:48) Újra "Célpont"

2009.02.20. 21:56 sza_zso

Volt egy vitám

Nem is olyan régen, a baráti körben volt egy vitám. A hangzavart az a nézetem váltotta ki, hogy igenis, van félnivalónk. Röviden felvázoltam a múltban lejátszódott eseményeket, majd hozzákapcsoltam a közelmúlt történéseit, és a végén egy lehetséges jövőt festetem a társaság elé. A legfinomabb reakció is az volt, hogy enyhén szólva hülye vagyok, mert azt a jövőt, amit én sejtetni véltem, nem engedik megtörténni.

 De, hogy ne beszéljek rébuszokban, íme, a tények:

  1. 1848, a népek tavasza, stb. Ebben az időben ébredtek öntudatra a nemzetek, a nemzetiségek (ez utóbbi mai szóhasználatban), mi magyarok erre nemigen figyeltünk,
  2. amikor meg akartuk védeni az osztrákoktól jogosan kivívott jogainkat, az elsők, akik nekünk rontottak a nemzetiségek voltak (pl. Jellasics),
  3. a zűrzavar elmúltával újra csak arra koncentráltunk, hogy mi magyarok mit tudunk visszakapni elvesztett jogainkból, Kossuth Dunai konföderációját víziónak gondoltuk,
  4. az első világháború aztán ráébresztett minket, hogy a nemzetiségek elveszik, amit akarnak, pl. az ország 70%-át (kb.), az iparral, a lakossággal, a nyelvünkkel együtt,
  5. Következtetés: az európai országok egy emberként álltak ki a kisebbségi jogok mellett, azt, amit mi magyarok mondtunk, állítottunk, bizonyítottunk, magasról lesajnálták (pl. Telekit és az ő vörös térképét)
  1. Ezek után úgy telt el több évtized, hogy a határon túli magyarokat üldözték, megkülönböztették, kollektív bűnösöknek kiáltották ki,
  2. Még a mai napig is megfigyelhetőek magyarellenes megmozdulások, még ma is érvényben vannak a benes – dekrétumok, és az európai országok ismét csak nem mutatnak érdeklődést a magyarok verziójára.
  3. Következtetés: ha ma Magyarországon az etnikai viták elfajulnának, mi húznánk a rövidebbet, hiszen megint mi vagyunk azok, akik a kisebbséget bántjuk, mint ahogyan nem adtunk nekik jogokat sem, anno. Mert az európai országok csak egyoldalúan szemlélik a hazai történéseket.
  4. Végső következtetés: autonómia a kisebbségeknek, területek átadása, stb.
Na, ekkor robbant ki a veszekedés a baráti körben. Mert ezt nem engedi az unió, mondták. OK, én szeretek, vitázni, szeretek érvelni, és szívesen elfogadom mások véleményét is.
 
Egyetlen egy dolgot fűzök csak hozzá: Kedves Barátaim! Olvassátok a Financial Times hasábjait, és tűnődjetek el azon, hogy hogyan is néznek ránk az európai országok!
  

 

Szólj hozzá!

Címkék: unió ózd hátrányos helyzet


A bejegyzés trackback címe:

https://3600.blog.hu/api/trackback/id/tr15955648

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Nincsenek hozzászólások.
süti beállítások módosítása